Príbehvzniku stavebnice Ikamigo®

Natália hamaríkovádizajnér a tvorca IKAMIGO®

Každý rodič je tak trochu super-ultra- turbohrdina.
Vážne! A to ani nemusíte vyhrať nerovný súboj s mimozemšťanmi zo vzdialenej neznámej
galaxie alebo zachrániť ľudstvo pred velikánskym asteroidom, ktorý sa len vďaka vám vyhol
našej planéte.

Na prejavenie vašej odvahy, komunikačných zručností, vyjednávacích schopností, tolerancie,
tvorivosti a iných cností vám stačí naozaj málo – vychovávať deti. Tie vám denno-denne
pripravujú nekonečne veľa príležitostí na dokazovanie vášho hrdinstva.

Tiež vykonávam jednu rodičovskú misiu za druhou. Niektoré sú menej úspešné, niektoré viac
a veľa z nich je skvelých a zábavných. Ba dokonca sú aj také, o ktoré je dobré podeliť sa.
Predsa len – aj hrdinom občas dôjde dych a dobre im padne pomoc od iného super hrdinu.

Ja vám teda ponúkam stavebnicu IKAMIGO®, ktorú som pôvodne vytvorila pre svoje
deti.
Prečo? Pretože som ich nevedela odtrhnúť od smartfónov.

Viac o príbehu vzniku stavebnice IKAMIGO®

MISIA č. 1: ODSTRÁNIŤ VOTRELCA Z DOSAHU (votrelec = smartfón, počítač, tablet, herná konzola atď.)

Možno aj vy poznáte ten pocit, keď sa snažíte vysvetliť svojmu dieťaťu, že by bolo načase prestať sa hrať s počítačom, hracou konzolou alebo smartfónom a ono tento rodičovský názor ani omylom nezdieľa.

Čo nezdieľa! Tvrdohlavo a za využitia rôznych akusticko-mimických „pomôcok“ sa snaží presadiť opačný názor, lebo:

  1. ešte musí dohrať túto hru,
  2. „len pred chvíľou“ sa začalo hrať, čo na tom, že hodinová ručička sa už dávno posunula o hodný kus dopredu,
  3. „ešte chvíííľkuuúúú“..... a pod.

Aj ja sa považujem za pomerne rozumného rodiča, ktorý chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Väčšinou teda podobný názorový súboj vyhrám a mobil, tablet alebo počítač idú nabok.

No... a čo teraz?
Čo bude môj potomok robiť bez čarovnej krabičky, ktorá mu poskytuje dlhé minúty zábavy vo svete predpripravenej fantázie, pri ktorej síce nadobúda technologické zručnosti, ale ten reálny svet mu akosi trošku uniká?
„Mamiiííí, a čo mám teraz akože robiť?“

MISIA č. 2: NAHRADIŤ ODSTRÁNENÉHO VOTRELCA ZMYSLUPNOU ZÁBAVOU (zmysluplná zábava = činnosť, pri ktorej sa zabavíte a zároveň podporíte svoj rozvoj)

„Mamiiííí, nudím sa!“, „Mami, ako sa mám hrať?“

Aj vy v takomto momente začínate pochybovať, či tá záplava všakovakých hračiek, kníh, hier a iných zábaviek od výmyslu sveta v detskej izbe je len výplod vašej preťaženej mysle? Upokojím vás. Ste v úplnom poriadku.

To len naši juniori často pod vplyvom technologicky dokonalých „čarovných krabičiek“ zabúdajú ako sa majú hrať a čomu sa majú venovať, keď ich „verná kamarátka“ na hry a komunikáciu nie je práve poruke. Akoby nevedeli, že majú vlastnú fantáziu, ktorú smú bez obmedzení používať. A nielen to. Často si nevedia spomenúť, ako sa používa všetkých päť prstov, ktoré im narástli na konci každej ruky, ba dokonca zabúdajú aj na materinskú reč. Je to samé LOL, OMG, WTF, Yoloo... Akoby boli z inej galaxie...

Tak som sa rozhodla, že tie moje deti vrátim trošku na Zem a oživím ich fantáziu v reálnom, nie virtuálnom živote. Chcela som im poskytnúť niečo tvorivé, ale rovnako zaujímavé a návykové, aby pri tom vydržali aspoň tak dlho ako pri hernej aplikácii. Aktivitu, ktorá rozvinie ich tvorivosť, rozhýbe prsty, rozviaže jazyk, podporí ich fantáziu a bude tak univerzálna, že zaujme aj dieťa-konštruktéra, aj dieťa, ktoré obľubuje skôr vymýšľanie príbehov či nekonečné dekorovanie. V ideálnom prípade by „to“ malo byť ľahké, aby sa to dalo vziať na dovolenky, do auta, hotela...

Úloha zadaná, začala som pátrať. Narazila som však na problém. Hoci v obchodoch je množstvo hračiek a hier, nič nezodpovedalo mojim predstavám. Toto je fajn, ale príliš farebné, toto zas ťažké. Tamto celkom ujde, ale zaujalo by ich to len chvíľu. Toto by bavilo jedného, ale nie druhého.

Čo teraz?

MISIA č. 3: VYMYSLIEŤ NOVÚ UNIVERZÁLNU ZMYSLUPLNÚ ZÁBAVU (nová univerzálna zmysluplná zábava = činnosť, pri ktorej sa zabavíte, podporíte svoj rozvoj, rovnako poteší dedka, susedu aj malého synovca a je úplne nová)

Pamätáte sa, ako som spomínala, že v každom rodičovi je kus super hrdinu? Práve táto misia bola pre mňa naozajstná výzva.

Čo mám vymyslieť, keď už všetko bolo vymyslené a nič z toho, čo je aktuálne na trhu mi nevyhovuje? Alebo ísť opačným smerom a hľadať inšpiráciu v minulosti? Možno oprášiť niečo dobré, čo tu už niekedy bolo len sme na to zabudli...

Lovila som v pamäti hry, ktorými sme sa zabávali, keď som bola malá. Spomenula som si na hodiny výtvarnej výchovy na základnej škole a na aktivitu s krabičkami od liekov alebo mydiel, ktoré sme zliepali dokopy a vytvárali všakovaké veľdiela.

Papierové krabičky! Super! Navyše ak by boli všetky biele, tak by si ich každé dieťa mohlo vyfarbiť, ako by chcelo! Ale ako ich spojiť? Lepidlom? (Opýtajte sa svojich detí, či majú radi prsty od lepidla...) Lepidlo nie, musí to byť nie čo iné. A čo ak by si aj tie krabičky poskladali decká samé?

S mojimi deťmi sme vyrobili prototyp. Skúšali sme a vylepšovali, testovali rôzne druhy spájania krabičiek až sa nám podarilo vytvoriť prvú verziu stavebnice, s ktorou sme boli úplne spokojní.

Neuveriteľné! Aká jednoduchá vec a koľko zábavy sme pri nej zažili!
Zdalo sa, že papierová stavebnica spĺňa všetky požiadavky, ktoré som si na začiatku pátrania po novej aktivite zadala! Ľahká, tvorivá, zabavili sa obe deti, rozcvičili sme si prsty aj jazyky.
Dala som to! Misia splnená.

MISIA č. 4: POMÔCŤ INÝM RODIČOM-SUPERHRDINOM

Povedala som si, že ak to funguje u nás, mohlo by aj v iných rodinách. Dala som vyrobiť testovaciu verziu stavebnice a navštívila rôzne škôlky a detské kluby.

Až tam mi naozaj došlo, aký obrovský potenciál v sebe papierová stavebnica skrýva. Deti jej dali nový rozmer, svoje výtvory si pofarbili alebo inak prispôsobili a potom sa s nimi hrali. Lietali po triedach s papierovými dinosaurami, ošetrovali papierových psíkov. Bolo úžasné sledovať, aké boli šťastné, keď dokázali vytvoriť svojho nového priateľa z obyčajných krabičiek.

Nadšení boli aj dospelí – od psychológov, cez učiteľky a vychovávateľky až po vyčerpaných známych, čo pri nej konečne trochu vypli.

Ten ohlas ma prekvapil. Je to predsa taká obyčajná a jednoduchá zábavka. A možno práve preto, veď tie najlepšie veci sú predsa vždy geniálne jednoduché.

IKAMIGO® je doslova nepopísaný papier, čo otvára dvere do sveta fantázie. A v tom sú vítaní všetci –chlapci aj dievčatá, deti aj dospelí.

Viete prečo sme stavebnicu nazvali IKAMIGO®?
IKAMIGO® vo voľnom preklade znamená galaxia priateľov. Dokonalejší názov sme si ani nemohli želať.
S IKAMIGO® získate naozaj veľa nových priateľov a zažijete s nimi more príbehov. Dostane vás do sveta neobmedzenej fantázie – Galaxie priateľov. A navyše pri tom nestratíte kontakt s reálnym svetom.

Ak ste rodič-superhrdina, ktorému občas dôjde dych alebo len potrebujete trochu pokoja pre seba alebo zábavy pre deti, spoznajte IKAMIGO®. Aspoň na chvíľku vrátite svojich malých mimozemšťanov na Zem.

Náš tím

hlavný konštruktér
a technický riaditeľ
filip
(7 rokov)
IKAMIGO vynálezca
natália
mama superhrdinka
Riaditeľka marketingu
a hlavný prekladateľ
do reči teenegerov
adel
(11 rokov)
ikamigo® výskumpilní vývojári zo škôlok
a školských klubov
ikamigo® výrobasuperhrdinovia zo spriatelených
firiem
IKAMIGO vynálezca
natália
mama superhrdinka
hlavný konštruktér
a technický riaditeľ
filip
(7 rokov)
Riaditeľka marketingu
a hlavný prekladateľ
do reči teenegerov
Riaditeľka marketingu
a hlavný prekladateľ
do reči teenegerov
ikamigo® výskumpilní vývojári zo škôlok
a školských klubov
ikamigo® výrobasuperhrdinovia zo spriatelených
firiem
… a mnoho ďalších malých aj veľkých IKAMIGO fanúšikov.

Z čoho

stavebnicu IKAMIGO® vyrábame?

Papierové IKAMIGO® krabičky vyrábame z bielej hladkej lepenky. Podobné poznáte z obalov liekov alebo potravín.

So samolepiacim suchým zipsom ste sa už pravdepodobne stretli. Používa sa na hračkách, rôznych výrobkoch do domácnosti alebo dokonca aj na lekárskych prístrojoch.

Stavebnicu IKAMIGO® sme vymysleli, testovali, vytvorili a vyrobili na Slovensku. Jej výroba podlieha prísnej kontrole. Pre zachovanie vysokej kvality používame materiály pochádzajúce výlučne z EÚ a USA. Ich dôkladnemu výberu sme venovali veľmi dlhý čas. Preto sa môžete spoľahnúť, že IKAMIGO® je bezpečná a 100% nezávadná stavebnica.

Máte otázky

K ikamigo®?
NAPÍŠTE NÁM A MY
vám veľmi radi odpovieme.
Sídlo: Maxdor s.r.o., Štefanovičova 12, 811 04 Bratislava Doručovacia adresa eshopu: Fraňa Kráľa 1503, 966 81 Žarnovica